5 powodów, dla których warto mieć fototapetę we wnętrzu

2016-07-06
Kategorie:Porady

Fototapety z wielkim przytupem wróciły do naszych wnętrz i nie mają już nic wspólnego z PRL-owskim widoczkami. Dziś to stylowe ozdoby ścian, dodające wnętrzom stylu i oryginalności. Oprócz tego jest jeszcze kilka zalet, które skłaniają, do zakupu fototapety.

  1. Fototapetę można zastosować w każdym pomieszczeniu. Nasze fototapety posiadają atesty PZH oraz są drukowane tuszami które, jako nieliczne posiadają certyfikat GreenGurad Gold, umożliwiający wydruk fototapet do zastosowań wewnętrznych, takich jak: przedszkola, szkoły, czy szpitale oraz innych miejsc użyteczności publicznej z gwarancją bezpieczeństwa.

kosmos_klasa Fototapeta w restauracji
   


Fototapeta może z powodzeniem zastąpić płytki w kuchni czy łazience, dzięki zastosowaniu laminatu, wydruk jest chroniony przed wilgocią, powstałe zabrudzenia można bez obaw czyścić detergentami.
Grafikę można także wykleić na meblach lub ukryć pod nią nieciekawe drzwi.

Fototapeta na ścianie z ukrytymi drzwiami. wiz_01
Fototapeta do łazienki kwiat lotosu Fototapeta wodoodporna w kuchni.

 

  1. Powiększają optycznie wnętrze. Odpowiednio dobrana grafika na fototapecie może zdziałać cuda w małych pomieszczeniach „dodając” kilka centymetrów metrażu. Należy wybrać wzór który sprawia wrażenie głębi np. krajobraz, droga prowadząca w dal, geometryczny wzór.

  2. Jest bardzo praktyczna, bardzo łatwo jest ją zamontować oraz utrzymać w czystości. Do montażu potrzebny jest klej taki jak do tradycyjnych tapet. W razie zabrudzeń na powierzchni fototapety wystarczy je przetrzeć miękka szmatka zwilżoną wodą lub delikatnym detergentem.

  3. Tanie rozwiązanie na udekorowanie ściany. Okładziny ścienne są zazwyczaj drogim rozwiązaniem, dlatego warto rozważyć zastosowanie fototapety wydrukowanej na wysokiej jakości materiale imitującym kosztowne okładziny . Dla przykładu zamiast pokrywać ścianę betonem architektonicznym można przykleić fototapetę flizelinową o strukturze betonu. W naszej ofercie mamy do wyboru materiały imitujące piasek, beton, płótno lniane, oraz materiał z efektem metalicznym.

Fototapeta imitacja betonu Fototapeta imitacja marmuru.

 

  1. Oryginalność i różnorodność wzorów. Serwis marubi.pl oferuje kolekcje wyselekcjonowanych grafik prezentujących najmodniejsze motywy. Ale jeśli żaden z tych wzorów Cię nie przekonuje, możesz stworzyć własną fototapetę np. z ulubionym zdjęciem lub grafiką, które szczególnie lubisz. Dzięki temu możesz stworzyć niepowtarzalne i spersonalizowane wnętrze.


fototapeta z własnego zdjęcia