Modne wzory fototapet

2016-07-06
Kategorie:Nowości

Modne wzory w 2023 roku

W tym sezonie fototapety są prawdziwą ozdobą wnętrza. Delikatne wzory i jasne barwy ustępują miejsca wyrazistym grafikom.

Zgodnie z trendami kolorystycznymi na 2023 rok, na fototapetach pojawią się kolory ziemi – beż, piasek, szarość, musztarda, terakota oraz barwy kwiatów, czyli roże, fiolety i żółcie. Będzie też miejsce dla zieleni i błękitów oraz ponadczasowego zestawienia czerni i bieli. Największym hitem będzie dodatek odcieni złota, srebra i miedzi.

Motywy roślinne

Rośliny będą królowały na ścianach, im bardziej soczyście, barwnie i intrygująco, tym lepiej. Pośród roślinnych wzorów największą popularnością będą się cieszyć kwiaty w stylu rustykalnym, vintage i boho. Popularne od kilku lat egzotyczne liście w tym sezonie wystąpią w nieco innej odsłonie, w nawiązaniu do kolorów ziemi, przyozdobione akcentem miedzi lub złota.

Fototapeta czarno-białe trawy pampasowe Fototapeta kolorowe liście tropikalne Fototapeta z motywem roślinnym
Fototapeta dzikie rośliny na łące Fototapeta las palmowy Fototapeta tropikalne liście i kwiatyMarmur i terrazzo

W designie swój renesans będzie miał kamień, a w szczególności marmur. Jest elegancki, chłodny i wspaniale komponuje się ze złotem, miedzią, metalem oraz drewnem, Fototapety odzwierciedlające żyłkowanie marmuru to znakomity pomysł do wnętrz urządzonych w stylu minimalistycznym lub glamour.
Oprócz marmurowych wzorów do łask powróci motyw terrazzo, znany pod nazwą lastryko, czyli mieszanka betonowej masy i odłamków różnych kamieni. Fototapeta imitująca terrazzo daje nieco inny efekt niż marmur – jest cieplejsza i weselsza, bardziej pasuje do wnętrz eklektycznych i skandynawskich.

Fototapeta marmur z dodatkiem złota Fototapeta marmur czarny ze złotem Fototapeta imitacja marmuru
     

 

Art Déco

Powrót lat 20 i 30 spowodował, że pośród najmodniejszych wzorów znajdują się motywy inspirowane stylem art déco. Są to geometryczne motywy roślinne, i połączenia trójkątów, kwadratów i półokręgów tworzące spójny obraz.

Fototapety w tym stylu występują w ciemnej palecie kolorystycznej. Na czarnym, granatowym, szmaragdowym lub ciemnoszarym tle szczególnie idealnie wpasowują się metaliczne wzory.
Ale fototapety art déco mogą prezentować się w bardziej kameralnym wydaniu - ozdobione są siecią niedużych wzorów o cienkich liniach na jednolitym pastelowym tle.

Fototapeta abstrakcyjne linie Fototapeta czarne łuki
Fototapeta art deco Fototapeta łuki art deco

Murale i malowidła ścienne

Wśród propozycji fototapet na 2023 pojawiło się wiele grafik nazywanych muralami lub malowidłami ściennymi. W odróżnieniu od popularnych w ubiegłych latach grafik, w nadchodzącym sezonie pojawi się propozycja obrazów ręcznie malowanych z widoczna strukturą płótna, bardzo modne będą również grafiki imitujące zniszczoną ścianę, np. z odpadającym tynkiem, zaciekami czy przetartą farbą.

Fototapeta mural art Fototapeta mural flamingi Fototapeta mural flamingi